+420 605 094 156
  rezervace@krkonoserelax.cz
csnlendepl
půjčení obytného auta Trutnov

Dopřejte si volnost!

Proč zůstávat na jednom místě? Proč nebýt každý den někde jinde? Proč nemít volnost, kde a na jak dlouho zakotvíte? Proč míst cestu jako cíl? K tomu, abyste dostali odpovědi na tyto otázkyi, si půjčte našeho Šneka.

Stejně jako skutečný šnek si náš Šnek veze domeček s sebou a je pomalejší než většina ostatních. Rychlost nakonec není důležitá. Důležité je to, jaký máte z cesty pocit, co po cestě vidíte a zažijete.

Základní informace

Šnek je obytné auto s alkovnou, neboli bublinou nad kabinou řidiče. Technicky je to Eura Mobil S515MS na podvozku Citroen Jumper, 2.0 HDi, rok výroby 2002. Je to jedno z nejkompaktnějších obytných aut vůbec v kategorii alkovna, který se svými rozměry a jízdními vlastnostmi podobá osobnímu autu, a proto je velice vhodné pro začátečníky. Pokud jste ještě nikdy nejeli s obytňákem, tak Šnek je ten pravý pro začátek. K řízení vám stačí skupina B, ale musíte Vám být alespoň 25 let a být aktivní řidič nejméně 4 roky (bližší info v podmínkách pronájmu).

Šnek má 5rychlostí manuální převodovku, dieselový motor o výkonu 80 kW, DAB+ rádio s možnosti propojení mobilního zařízení přes USB nebo BT, povinnou výbavu, elektrická okna a zrcátka, signalizace zatažení schůdku nástavby, dálniční známka pro ČR. Za příplatek si můžete půjčit navigaci s couvací bezdrátovou kamerou. Palivová nádrž pojme 80 l nafty. Podle stylu jízdy je možné dosáhnout spotřebu 9-11 l/100km

Vnější rozměry Šneka v cm (d/š/v) jsou zhruba 570/260/330 (Délka včetně použitého nosiče kol, výška včetně zavřených střešních oken a šířka včetně zrcátek.)

Maximální kapacita Šneka jsou 4 osoby. Šnek má 4 bezpečností pásy a 4 místa na spaní.

Výbava obytné nástavby

4 lůžka pro spaní – 2x v alkovně (160 x 200), 2x rozkládací sezení (140 x 180), lednice s mrazákem o objemu 97 litrů (12V/220V/plyn), nádržna pitnou vodu 120 litrů, vyhřívaná nádrž na odpadní vodu 80 litrů, kombinovaný plynový kotel Truma Combi C3402 pro ohřev vody a topení (objem 10 litrů), 2plotýnkový plynový vařič, kuchyňský dřez s pákovou baterií, koupelna se sprchovým koutem a chemické WC se kazetou 10 litrů, 3,5m markýza Thule, sí proti hmyzu a termorolety ve všech oknech, elektrický schůdek se signalizací u řidiče, digitální ovládací panel, prostorná kuchyně, dvojitá vyhřívaná podlaha se dvěma úložnými prostory, trakční baterie o kapacitě 100 Ah baterie (nezávislá na motorové), fotovoltaický panel o nominálním výkonu 130 Wp (dobíjí trakční baterii).

Další příslušenství zahrnuté v ceně pronájmu

Vyrovnávací nájezdové klíny, zakládací klíny, prodlužovací kabel pro připojení 220V, el. redukce , 2x propanová láhev 10 kg, hadice pro čerpání pitné vody včetně redukcí, chemie do WC (toaletní papír 1ks/den), dálniční známka ČR, nosič na 3 jízdní kola, sada nářadí, lopatka, sekyrka, vyvazovací kurty k markýze, tné lano, kompletní vybavení kuchyně včetně kýblu, lopatky se smetáčkem a samozřejmě povinná výbava (lékárnička, výstražné vesty pro každého v autě, výstražný trojúhelník, hasicí přístroj, sada náhradních žárovek a pojistek, hever, rezerva), 4x rozkládací židle, 1x rozkládací stůl. Povinné a havarijní pojištění se spoluúčastí 10%, asistenční služba pro případ poruchy na vozidle.

Doložnost

Doložnost je hmotnost, o kterou maximální povolená hmotnost převyšuje provozní hmotnost. Je to tedy hmotnost možného nákladu.
Empiricky jsme zjistili, že doložnost Šneka je 560 kg. Do této hmotnosti se musí vejít posádka, čistá voda (130 litrů v nádrži a bojleru), donesené potraviny a nápoje, ložní prádlo a ostatní osobní věci. Maximální přípustná hmotnost Šneka je 3 300 kg a police toto v různých částech světa kontroluje (nejvíce Rakousko a Německo).

 

Šneka doporučujeme na střední trasy a do blízkého zahraničí pro maximálně 4člennou rodinu s malými dětmi. Poskytuje komfortní cestování. Vhodný je také na kombinovanou dovolenou v kempu i mimo kemp.